U P O Z O R N E N I E
Pri kúpe tovaru - "množstvo" musíte ponechať iba číslo 1 (ks)  - nakoľko každý kus v e-shope je originál !!!

naša predajňa:

OC Cassovia Košice

Predajná galérie ARTdiela, OC Cassovia Košice

HISTÓRIA SPOLOČNOSTI

Projekt a firma Artdiela vznikla v roku 2012 a založila ju Bc. Helena Vožňáková.

Počas jej pôsobenia na úrade práce sa stretávala s množstvom talentovaných umelcov z Vranovského regiónu, ktorí ale nemali kde svoje diela predávať. Prišla kríza a zrazu sa ocitla bez práce. Rozhodla sa risknúť a začala podnikať. Skontaktovala umelcov, ktorých poznala a otvorila im malý obchodík vo Vranove nad Topľou.
Veci sa začali hýbať, ľudia aj umelci na to reagovali veľmi pozitívne, boli radi, že majú kde vystavovať a predávať. A Helena bola rada že má prácu, ktorá ju napĺňa a baví. Cesta to ale bola, a ešte stále je, dosť tŕnistá.

Obrovským povzbudením ale bolo víťazstvo v súťaži “Podnikateľka roka” v kategórii “Začínajúca podnikateľka roka” v roku 2013. Mimo toho vystupovala na rôznych podujatiach, v ktorom približovala úskalia podnikania v oblasti umenia, poskytla množstvo rozhovorov o tomto type podnikania na Slovensku pre média- ako napr. Slovenka, Nový čas, Hospodárske noviny..., vystupovala ako hosť napr na TEDXe, bola aktívnou súčasťou TOPcentra podnikateliek Slovenska, bola dlhoročnou členkou v Dámskom klube Slovenska, ktorý združoval ženy z celého sveta- klub bol súčasťou Dámskeho klubu, ktorého patronátom bola vždy 1 dáma USA, k jej podnikaniu sa neskôr pripojil aj jej syn Alexander, ktorý významnou mierou sa podieľa na jej fungovaní - hlavne čo sa týka eshopu ARTDIELA.

V roku 2014 sa obchodík presťahoval do Prešova do OC MAX a v júli 2016 sa otvorila prevádzka aj v Košiciach v OC Cassovia a teší sa stúpajúcemu záujmu ľudí a umelcov.

Idea je tá istá, ako na začiatku jej podnikania. Podporovať lokálne umenie a  podporovať činnosť umeleckých komunít, momentálne hlavne na východe Slovenska,  realizácia tvorivých dielní pre všetky vekové kategórie, organizovanie kurzov, ktorých cieľom je podnecovať a rozširovať vedomosti, fantáziu, vkus, rozvíjať estetické vedomie, kultúrnu gramotnosť, kultiváciu záujmov, citového života a tvorivú aktivitu účastníkov kurzov.
Prostredníctvom občianskeho združenia O.Z. Artdiela sa naša firma taktiež venuje charitatívnym projektom, hlavne na podporu predčasne narodených detí a organizácii tvorivých dielničiek pre deti v OC MAX. Za svoje aktivity v tejto oblasti bola už niekoľko krát aj ocenená.

Bc. Helena Vožňáková
Podnikateľka Slovenska.JPG


PREDAJNÉ MIESTA:

KOŠICE:

ArtDIela - predajná galéria

OC CASSOVIA - prízemie (vchod oproti Hopla Land, alebo pri kaviarni Bassano)

Pri Prachárni 4

040 11 Košice

tel. č.: 0914 470 250