KIRCHNEROVÁ VLADIMÍRA

Moje meno je Vladimíra Kirchnerová. Pochádzam z východu Slovenska, z mesta Prešov, ktoré je známe svojou bohatou hudobnou scénou. Mňa ale zaujal iný druh umenia – výtvarné. Maľba akrylom mi učarovala už od detstva....
Zistite viac

Moje meno je Vladimíra Kirchnerová. Pochádzam z východu Slovenska, z mesta Prešov, ktoré je známe svojou bohatou hudobnou scénou. Mňa ale zaujal iný druh umenia – výtvarné. Maľba akrylom mi učarovala už od detstva. Ponárala som sa do sveta farieb, kúzelného a plného fantázie.

Nemám síce výtvarné vzdelanie, nakoľko moji rodičia sa rozhodli, že živiť sa musím podľa nich „niečím serióznym“, ale láska k maľovaniu mi ostala. Na istý čas zapadla ale trochu prachom. Po doštudovaní, pobyte v zahraničí, návrate na Slovensko, založení si rodiny som sa vrátila k tomuto krásnemu koníčku. 

 Moje obrazy sa mi podarilo predať aj do zahraničia (Švajčiarsko, Rakúsko), maľujem aj na objednávku – podľa toho čo si klient v hrubých náčrtoch praje, a ja potom jeho želanie premením do svojho štýlu. Inšpiruje ma mystika a žena ako taká, vidím v nej tajomstvo a záhadu. Preto sa v mojich dielach objavujú hlavne ženy. Mám rada starý svet plný záhad a bájí, svet na ktorý sme zabudli, ale nosíme ho hlboko v duši. Preto má väčšina mojich obrazov v sebe ukrytú nostalgiu a symboliku. Taktiež ma fascinuje východná kultúra, preto mám zopár obrazov venovaných tejto téme. Dôraz kladiem na farebnosť  diela, vzorom sú pre mňa moderní umelci z východných krajín, z Mongolska, Gruzínska, Ukrajiny, Číny, Japonska. 

Nepoužívam prevratné techniky, pracujem s akrylovými farbami, snažím sa o príťažlivosť a estetickú stránku svojich obrazov. Myslím že v dnešnej komplikovanej, technickej dobe by sa malo nájsť miesto aj pre kúsok krásy a nehy. Plánovala som výstavy v Prešove, ale kvôli pandemickej situácii sa žiaľ neuskutočnili. 

Chcem Vám teda sprostredkovať čisto vizuálny zážitok, obrátenie sa k samému sebe a na chvíľu zastavenie sa v čase... 
Menej