LEŠKOVÁ LENA Mgr. - (ENA BÁN)

Súčasná slovenská výtvarníčka Lena Lešková - Bubánová, narodená v roku 1963 v Trebišove. Tvorí nie len na Slovensku,ale aj v zahraničí. Venuje sa výtvarnej tvorbe väčšinou abstraktnej. Venuje sa taktiež kresbe, maľbe, grafike. V roku 1986...
Zistite viac

Súčasná slovenská výtvarníčka Lena Lešková - Bubánová, narodená v roku 1963 v Trebišove. Tvorí nie len na Slovensku,ale aj v zahraničí. Venuje sa výtvarnej tvorbe väčšinou abstraktnej. Venuje sa taktiež kresbe, maľbe, grafike. V roku 1986 absolvovala UPJŠ v Prešove, žije a pracuje v Košiciach. Vystavovala v USA, Japonsku, Švajčiarsku, Nemecku, Taliansku, Poľsku, Maďarsku a mnohých iných krajinách. V roku 1977 získala v Japonsku na medzinárodnej súťažnej výstave Kutani International Decorative Ceramicks Fair v kategórii dizajnu hlavnú cenu - Gold Prize. Do súťaže sa vtedy prihlásilo takmer 3000 výtvarníkov z celého sveta. V roku 2004 vystavovala vo Washingtone s Paulom Warholom, bratom slávneho Andyho.

Osobnosť Leny Leškovej je rozsiahlo diverzifikovaná a má široký záber pôsobnosti - textilná výtvarníčka, maliarka, grafička, videoumelkyňa, kresliarka, tvorkyňa inštalácií, tvorkyňa objektov, pedagogička.


Menej