ČIČVÁKOVÁ DENISA ING.

Ako maliarka s individuálnym prístupom je na našej výtvarnej tvorbe prítomná vyše desať rokov. Akcent vo svojej tvorbe kladie na figurálne maliarstvo. Maliarsky ju inšpiruje tiež mestské prostredie,rodných Košíc, so starobylou architektúrou,so...
Zistite viac

Ako maliarka s individuálnym prístupom je na našej výtvarnej tvorbe prítomná vyše desať rokov. Akcent vo svojej tvorbe kladie na figurálne maliarstvo. Maliarsky ju inšpiruje tiež mestské prostredie,rodných Košíc, so starobylou architektúrou,so starými dvormi a takisto pohľady na neobyčajnú krajinu. S maliarskych techník uprednosťňuje maľbu na plátno, olejom alebo s akrylom, kombinovanou technikou. Zúčastnila sa na mnohých výstavách doma ale aj v zahraničí.

Prvou autorskou výstavou sa k nám prihovára emotívna,pocitová,intuitívna maliarka.Kľúčovým motívom diel je žena.Vyrozpráva osobné príbehy.Svojho diváka stavia do pozície vnímateľa voľne spracovaných tém.Odhaľuje intimitu.,súkromie a vnútro ženy.Preferuje ženskú obraznosť. Takmer v každom obraze vystupuje osamelá žena., určitou časťou tela. ,detail nôh,ruky,ženské lono, polofigúru,,bezhlavú postavu,ktoré znázorňuje povzbavenie imunity.

Nemaľuje kópiu seba samej,ale ju zaujíma čosi viac, a tým sú vzťahové otázky.Okrem priamo vyjadreného výjavu zo súkromia,predmetom je to čo sa odohráva v zákulisí.Odkrýva partnerské interakcie so všetkým,čo partnersstvo prináša a čo k tomu patrí. Aj s vedomím,že nevieme , kedy a prečo sa vzťah môže skončiť. V umeleckej činnosti ju viedol a pripravoval jej otec , Akad.m. M. Čičvák.

Výstava "Dotyky" je prvým individuálnym podujatím,s poštom 18 výtvarných diel.

Účasť na kolektívnych výstavách

2007-Dolná brána pri príležitosti dňa Košíc.

2009-Ulička remesiel Košice

2010-Moulin A café Košice

2016-Hotel Bankov Košice,pod názvom Košické impresie.

Ocenenie a čestné uznania

2011-čestné uznanie za obrazy Splynutie a Siesta v súťaži Košická paleta

2016-2.miesto za obraz Na lúke v súťaži Košická paleta

2017-čestné uznanie za obrazy Granátové jablko a Červené maky v súťaži Košická paleta

Vôňa farieb a terpentínu ju sprevádzali od detstva.Prvé výtvarné podnety začala rozvíjať v ateliéri svojho otca." Nekopírujem otca,hoci je jej stálym vzorom, chcem dostať svoje príbehy a svoju dušu do mojich obrazov.Iniciačný moment,vyzdvihnutie emocionálneho výrazu,akcent na detail,zachovanie svojbytnosti vlastného maliarskeho rukopisu,rešpektovanie významovej či myšlienkovej hlbky zobrazovaného námetu predstavujú dôležité priority v umelecko-tvorivom procese Denisy Čičvákovej.


Menej