MICHALKOVÁ ANNA Mgr.art.

Výborná a zaujímavá autorka,pracuje na zátišiach, maľuje akrylom na plátne, zobrazuje prírodu, interiér, ľudskú figúru.

Mgr.art. Anna Michalková

- je absolventkou Fakulty umení v Košiciach, študovala na Katedre Výtvarných umení a...
Zistite viac

Výborná a zaujímavá autorka,pracuje na zátišiach, maľuje akrylom na plátne, zobrazuje prírodu, interiér, ľudskú figúru.

Mgr.art. Anna Michalková

- je absolventkou Fakulty umení v Košiciach, študovala na Katedre Výtvarných umení a Intermédií.

Po ukončení štúdia sa venovala pedagogickej činnosti.

V rámci výstavnej činnosti mala okrem iných aj 2 výstavy pod záštitou Japonského Veľvyslanectva na Slovensku.

Jej práce majú svojich majiteľov aj za hranicami SR..

Ešte počas štúdia na Fakulte umení sa začala venovať maľbe a kresbe ľavou rukou ( napriek tomu , že je praváčka ), čo si vyžaduje obrovskú koncentráciu a zručnosť. Všetky jej práce predávané v Artdielach sú maľované týmto spôsobom.

Svojou voľnou tvorbou má blízko k eco-artu, trash-artu, ale aj botanickému umeniu. Krajiny, prírodu maľuje priamo v plenéri. Okrem toho sa už niekoľko rokov venuje Slovenskému ľudovému ornamentu.

Mgr.art. Anna Michalková je absolventkou Fakulty umení V Košiciach.

VŠ - štúdium:

- od r. 2002 - do r.2006 - Bakalárske štúdium na Katedre Výtvarných umení a Intermédií ( Ateliér grafiky a experimentálnej tvorby pod vedením akad. mal. Zbyněka Prokopa )

- od r. 2006 - do r. 2008 - Magisterské štúdium na Katedre Výtvarných umení a Intermédií ( Ateliér grafiky a experimentálnej tvorby pod vedením prof. akad. mal. Rudolfa Sikoru )

Magisterská a Diplomová práca boli venované ekológii konkrétne problému geologických prieskumov ohľadom uránovej rudy na Slovensku, ktoré sa vykonávali bez súhlasu verejnosti. Autorka sa angažovala aj ako eko aktivistka. 

 - v r. 2009 boli na danú tému Annou Michalkovou vytvorené ďalšie práce a venované hnutiu Greenpeace.

- jún r. 2010 účasť na Easthetic festivale na Zemplínskej šírave.

- február r. 2011 spoločná výstava Estéti v galérii Subterén v Michalovciach. ( výstava vzišla z prác, ktoré boli vytvorené umelcami na Easthetic festivale )

- február r. 2012 VSG Košice - sólo výstava s názvom Tvár Budhu, v rámci podujatia : Dni Japonskej kultúry na Slovensku, pod záštitou Japonského veľvyslanectva na Slovensku. Organizátor výstavy Hikari Dojo Košice. 

- február r. 2013 OC Galéria Košice ( vtedajšie výstavné priestory ) sólo výstava s názvom Japonské záhrady, v rámci podujatia : Dni Japonskej kultúry na Slovensku, pod záštitou Japonského veľvyslanectva na Slovensku. Organizátor výstavy Hikari Dojo Košice. 

Mgr.art. Anna Michalková sa už niekoľko rokov venuje štúdiu ázijských kultúr a jazykov. Paralelne štúdiu slovanských kultúr, predovšetkým starých, pôvodných ľudových ornamentov na území Slovenska. Z čoho vzišiel stále otvorený výtvarný projekt : Ornament nie je zločin, ale živá bytosť.

Ďalším, novším rovnako neukončeným projektom sú : Včely a motýle, v ktorom sa autorka navracia k ekológii. Práce sú reakciou na zavádzanie 5G sietí na Slovensku s následným ubúdaním včiel a vzácnych druhov motýľov ( okrem iného ).

Pri voľnej tvorbe umelkyňa pracuje nielen s klasickou grafikou a maľbou, ale aj využívaním, kombinovaním rôznych, materiálov a aj vlastných techník. 

Jej práce majú blízko k trash-artu, eco-artu, ale aj k botanickému umeniu ( botanical-artu). Venuje sa klasickej krajinomaľbe, maľbe prírody s povestným pantheistickým prístupom a rešpektom k prírode. Za zmienku stojí aj to, že už ako dieťa kreslila a maľovala oboma rukami. Patrí medzi obojručných grafikov a maliarov. Aj keď píše spravidla s pravou rukou, maľuje, kreslí ľavou. Jej maľby ponúkané v Artdielach sú tiež vytvorené ľavou rukou. 

Diela Mgr. art. Anny Michalkovej majú svojich majiteľov aj za hranicami Slovenska. 

Umelkyňa sa nezúčastňuje umeleckých súťaži ! 

Umenie má pomáhať chrániť život, prinášať pokoj a harmóniu a nevytvárať priestor pre rivalitu To je jej umelecké krédo. 

S pozdravom Mgr. art. Anna Michalková


Menej