ŠEVČÍK ĽUDO

Ševčík Ľudo jeho tvorba sa vyznačuje abstrakciou.

Narodený 1966-Bardejov-Východné Slovensko
46 rokov kreslenia, maľovania, grafiky a dizajnu
Najprv to bol koníček, teraz som nervózny, keď niečo nevytvorím :)
Tvorím v troch...
Zistite viac

Ševčík Ľudo jeho tvorba sa vyznačuje abstrakciou.

Narodený 1966-Bardejov-Východné Slovensko
46 rokov kreslenia, maľovania, grafiky a dizajnu
Najprv to bol koníček, teraz som nervózny, keď niečo nevytvorím :)
Tvorím v troch kategóriách:
-Akrylové abstrakcie
-Farebné perokresby
-Digitálna maľba perom
Roky skúšok, kombinácie správania sa materiálu v prospech umenia.
Výstavy
Ilustrácie kníh
Reklamná grafika
Moje obrazy končia v súkromných zbierkach po celom svete

Maliar obrazov Ľudovít Ševčík

Na Slovensku žijú talentovaní výtvarní umelci, ktorí sa dokázali presadiť doma i v zahraničí. Jedným z nich je umelecký skvost z východného Slovenska Ľudovít Ševčík. Narodil sa v roku 1966 v Bardejove, kde žije a tvorí dodnes. Svoje prvé obrazy začal tvoriť už v deviatich rokoch. Podnetom a inšpiráciou k tvorbe bol jeho starší brat, ktorý sa venoval výtvarnému umeniu.

Jeho tvorba je založená len na vlastnom výtvarnom sebavzdelávaní, za ktorým sa skrývajú desiatky rokov experimentu v maľbe, kresbe, skúšaní výtvarných pomôcok a podkladov. Venuje sa maľbe akrylom, akvarelom, kolorovanej perokresbe a tiež digitálnej maľbe ručne perom v grafickom tablete. Okrem slobodnej tvorby diel vytvára aj knižnú ilustráciu, reklamnú grafiku a maľuje obrazy na objednávku podľa predstáv zákazníkov. Obrazy propagoval na mnohých kolektívnych a samostatných výstavách na Slovensku, Českej republike či Slovinsku.

Umelec Ľudo Ševčík je členom Bardejovských výtvarníkov Bardav, ktorí sa stretávajú v priestoroch Hornošarišského osvetového strediska v Bardejove, kde spolu tvoria obrazy, navštevujú miestne výstavy, podporujú výtvarné umenie a zapájajú sa do výtvarných súťaží a maliarskych plenérov. Umelec absolvuje plenéry nie len doma, ale aj v zahraničí a je pozývaný tiež ako porotca do miestnych výtvarných súťaží. 


Originálne diela na predaj

Umelecké diela Ľuda Ševčíka sa vyznačujú abstrakciou, v podaní akrylových malieb na plátne. V tvorbe znázorňuje krajinu, anjelov, kvety, fantasy, postavy, kompozície abstraktných tvarov a línií a mnoho iných námetov.

Obrazy maľované na objednávku

V tvorbe výtvarníka sa nachádzajú aj realistické obrazy spracované vlastným štýlom. Autor maľuje obrazy aj na objednávku. Ak máte predlohu, ktorú chcete zvečniť do krásnej akrylovej maľby, kontakt na výtvarného umelca Ľuda Ševčíka nájdete na konci tohto článku.

Moderná digitálna maľba

Výtvarná tvorba autora napreduje s dobou a technológiami súčasnosti. Okrem obrazov originálov sa venuje aj digitálnej maľbe, ktorú tvorí ručne perom v profesionálnom grafickom tablete. V digitálnej tvorbe umelca nájdete mnoho moderných obrazov a diel, ktoré ponúka ako výtlačky na plagátovom papieri, a tiež na plátne napnutom na ráme. Ak hľadáte originálny a cenovo dostupný obraz na stenu.

Diela po celom svete

Diela výtvarného umelca Ľuda Ševčíka z Bardejova sa nachádzajú v súkromných zbierkach po celom svete (Európa, Singapur, USA, Filipíny, Južná Afrika...).


Menej