Projekt a firma Artdiela vznikla v roku 2014 a založila ju Bc. Helena Vožňáková.

Počas jej pôsobenia na úrade práce sa stretávala s množstvom talentovaných umelcov z Vranovského regiónu, ktorí ale nemali kde svoje diela predávať. Prišla kríza a zrazu sa ocitla bez práce. Rozhodla sa risknúť a začala podnikať. Skontaktovala umelcov, ktorých poznala a otvorila im malý obchodík vo Vranove nad Topľou. Veci sa začali hýbať, ľudia aj umelci na to reagovali veľmi pozitívne, boli radi že majú kde vystavovať a predávať. A Helena bola rada že má prácu, ktorá ju napĺňa a baví, cesta to ale bola, a ešte stále je, dosť trnistá. Obrovským povzbudením ale bolo víťazstvo v súťaži “Podnikateľka roka” v kategórii “Začínajúca podnikateľka roka”. Odvtedy sa obchodík presťahoval do Prešova do OC MAX a v júli 2016 sa otvorila prevádzka aj v Košiciachv OC Cassovia a teší sa stúpajúcemu záujmu ľudí a umelcov.

Idea je tá istá, ako na začiatku jej podnikania. Podporovať lokálne umenie a  podporovať činnosť umeleckých komunít, momentálne hlavne na východe Slovenska,  realizácia tvorivých dielní pre všetky vekové kategórie, organizovanie kurzov, ktorých cieľom je podnecovať a rozširovať vedomosti, fantáziu, vkus, rozvíjať estetické vedomie, kultúrnu gramotnosť, kultiváciu záujmov, citového života a tvorivú aktivitu účastníkov kurzov.

Prostrednícvom občianskeho združenia O.Z.Artdiela sa naša firma taktiež venuje charitatívnym projektom, hlavne na podporu predčasne narodených detí a organizácii tvorivých dielničiek pre deti v OC MAX. Za svoje aktivity v tejto oblasti bola už niekoľko krát aj ocenená.

    

 

Predajne :

 

OC MAX -Prešov, Vihorlatská 2A, 08001 Prešov

t.č.: 0944 415 949

 

OC Cassovia - Pri Prachárni 4, 04011 Košice

t.č.: 0917 470 250

 

Emailové adresy : artdiela@gmail.com

                              artdiela@artdiela.sk