Podkategórie

 • Maľované Obrazy

  Ručne maľované obrazy

  Originálne, ručne maľované obrazy, tvoria najväčšiu časť ponuky nášho
  eshopu ART DIELA. Práve vďaka originalite každého kusu, veríme, že v našej ponuke nájdete to, čo hľadáte. Na ručne maľovaných obrazoch je jedinečné a úžasné to, že tak, ako sa umelcovi nikdy nepodarí nakresliť úplne identickú kópiu obrazu, tak sa nestane, aby ste si Vy a zároveň Váš priateľ zakúpili na vlas rovnaké obrazy. Je to práve vďaka tomu, že si zakúpite u nás originálne ručne maľované obrazy ktoré sú neopakovateľným skvostom , sú v ponuke aj v kamenných predajných galériách ART DIELA / OC CAssovia Košice a OC MAX Prešov/. Originalita každého z nich spočíva nielen v zobrazení inej témy, ale taktiež v autorovej jedinečnosti, a to v tom, akú farebnú škálu použije, akú techniku zvolí, či akú náladu a myšlienku do samotného obrazu vloží. Hovorí sa, že nie je dôležitý obal, no pri obrazoch je práve aj jeho forma znázornenia originálnou a poskytujúcou otvorené dvere pre ďalšie jedinečné prvky, originálnou sa tak stáva aj veľkosť, či orientácia maľovaného obrazu. Originálne ručne maľované obrazy sú schopné jedinečným spôsobom doplniť izby, obývačky, či kuchyne a tak dotvárať teplo domova. Obrazy sú jedným z najfrekventovanejších umeleckých produktov, práve vďaka širokospektrálnemu záberu ich zobrazovania rôznej tematiky, či už sú podopreté realitou alebo vznikajúce len v umelcovej mysli. Na obraze môžeme znázorniť aj tieň, hmotné predmety, zvieratá, rastliny, ale aj stavy, či konanie, ktoré nám v konečnom dôsledku predstavujú istú obrazovú ideu. Maľované obrazy ako také, môžeme chápať z filozofického hľadiska ako ideálne výtvory zobrazovacej schopnosti. Pri týchto obrazoch vnímame vysokú mieru zachytenia autorovej fantázie, nálady a posolstva do obrazu, tak ako sú svojské pre daného autora, tak sa stávajú jedinečné aj pre nás pri každom pohľade na nich.

  Autor textu: Natália Kuková pre ART DIELA

 • Keramika a sklo

  Výrobky z keramiky a skla sa čoraz viac dostávajú do popredia medzi žiadané
  výrobky v našom e-shope ARTdiela. Diela sú v ponuke aj v kamenných predajných galériách ART DIELA / OC Cassovia Košice a OC MAX Prešov/. Výroba hlinených výrobkov a predmetov sprevádzala život človeka už od nepamäti. Práve vďaka multifunkčnosti a trvácnosti sa výrobky z hliny rovnako ako výrobky z dreva a kameňa radia k najdlhšie používaným materiálom v histórii ľudstva. Výroba keramiky predstavuje pre dnešnú spoločnosť jedno z najznámejších a najpropagovanejších remesiel, ktoré sa posúva z generácie na generáciu a prechádza tak zmenami a modernizáciou. Vzniká stále viac námetov a nápadov na jej spracovanie. Medzi úplne prvé a zároveň najpoužívanejšie a najžiadanejšie aj dnešnej dobe radíme keramické misy. Slovo keramika pochádza z gréckeho slova „keramos“, čo znamená hlina. Dnes však keramické výrobky nepozostávajú len z hliny, ale ide o zmes rôznych prísad v závislosti od funkcie daného predmetu. V tejto kategórii nájdete okrem keramických výrobkov aj výrobky zo skla. Keramika a sklo ako materiály majú spoločné to, že prvé zmienky o ich používaní pochádzajú ešte z obdobia pred Kristom, no napriek tomu, si dodnes dokázali zachovať
  svoju vysokú variabilitu a funkčnosť a stále získavajú na obľube. Vznik skla je dodnes považovaný za náhodu. Sklo ako materiál vzniklo pri tavení kovov ešte v Mezopotámii, ako náhodný neočakávaný vedľajší produkt. Ponúkame rôzne výrobky zo skla, dotvárané farebnými ornamentmi, ktoré sú vhodné ako vkusný darček, ktorý svojou eleganciou a dizajnom príjemne doplní aj modernú domácnosť. V ponuke máme aj krásne sklenené šperky, každý jeden takýto šperk je ručná práca.

  Autor textu: Natália Kuková pre ART DIELA

 • Drevorezba

  Drevorezba resp. drevorezbárstvo sa považuje za jednu z kategórii umenia, pri ktorej do diela autor musí vložiť, nie len veľa fyzickej práce, detailných pohybov, ale aj veľkú fantáziu a umelecké cítenie. Práve drevorezby, z ktorých vyžaruje odkaz ich autora nájdete na našom eshope ART DIELA v bohatom zastúpení. Diela sú v ponuke aj v kamenných predajných galériách ART DIELA / OC Cassovia Košice a OC MAX Prešov/. Drevorezba ako umenie má bohatú históriu, pretože drevo bolo už oddávna najľahšie prístupným materiálom na vyjadrenie svojich pocitov a pretavenie ich do umenia. Čo sa týka histórie drevorezby na našom území, zachovalo sa množstvo výrobkov na celom území Slovenska a dodnes sú schopní ich umeleckú hodnotu oceniť nielen odborníci, ale aj laici. Ide napríklad o známe drevené betlehemy, či krásne oltáre v kostoloch. Drevorezba ako taká zahŕňa plastické zobrazenie cieľa, teda reliéfu, sochy, či iného ornamentu pomocou rezbárskeho noža alebo dláta, ktorými sa vykonáva rez a drevu sa vdychuje život. Drevorezba sa tak stáva krásnym prostriedkom pre znázorenie prírody, portrétov, často sa využíva na výrobu spomínaných betlehemov alebo na zobrazenie iných svätých námetov. Vďaka mnohým ďalším technológiám, ako je brúsenie a morenie dreva získava každý výrobok vlastné čaro a stáva sa tak jedinečným. Vďaka postupu doby sa aj drevorezba dostáva na popredné miesta umeleckých výrobkov z prírodného materiálu, ktoré v dnešnej dobe opäť nachádzajú svoje uplatnenie.

  Autor textu: Natália Kuková pre ART DIELA

 • Sochy

  Kamenné sochy

  Kamenné sochy - sú špecialitou nášho e-shopu ART DIELA, máme v  ponuke širokú škálu sôch z tvorby viacerých autorov. Diela nájdete v ponuke aj v kamenných predajných galériách ART DIELA / OC Cassovia Košice a OC MAX Prešov/. Medzi najpopulárnejšie a dodnes najobľúbenejšie sochy radíme kamenné sochy, ktoré sú vhodným a ozvláštňujúcim doplnkom nielen v exteriéri, ale v interiéri. Kamenné sochy sa zvykli a dodnes zvyknú vytvárať z jedného kusu kameňa. Kamenné sochy, ktoré ponúkame na našom e-shope ART DIELA znázorňujú realistické tvary, tváre, busty, nádoby, svietniky a masky a sú z rôznych materiálov, napr. z kremeňa , pieskovca, z bronzu, hliny, kovu, dreva, keramiky a pod. História kamenných sôch siaha až do starého Egypta a ide o najstaršie výtvory, ktoré dokazujú vtedajšiu vyspelú ľudskú zručnosť. Pre kamenné sochy však platili prísne pravidlá, ktoré pre nás dnes môžu byť nanajvýš zaujímavou informáciou, a to napríklad, že kamenné sochy mužov museli byť tmavšieho sfarbenia ako kamenné sochy žien, rovnako tak sediaca postava musela mať svoje ruky umiestnené na kolenách. Sochy v tomto období sa zhotovovali najmä z kameňa a iných materiálov, ako je napríklad drevo alebo kov. V minulosti sa na výrobu sôch využívali najmä vďaka svojej trvácnosti materiály ako mramor, vápenec alebo žula. K výrobe kamenných sôch sa najčastejšie používa ľahko opracovateľný pieskovec, ktorý je sám o sebe zaujímavý vďaka svojmu rôznemu sfarbeniu ako napríklad do odtieňov žltej, červenej alebo klasicky hnedej. Zaujímavá je aj štruktúra kamenných sôch práve z pieskovca, keďže samotný kameň obsahuje aj kremeň, živce, kalcit, sľudu alebo špecifický opál. Práve vďaka oblým tvarom kameňa neraz umelci dosahujú veľmi realistické výsledky práce, keď tváre alebo masky, ktoré vytvárajú pôsobia priam živo, teda ako živé skameneliny. Precízna práca na kamenných sochách zabezpečuje jednak ich trvácnosť a zároveň aj vysokú umeleckú hodnotu.

  Autor textu: Natália Kuková pre ART DIELA

   

 • Umelecké Kováčstvo

  Železo je od pradávna jednou z najhlavnejších a najspotrebnejších surovín na svete, vďaka nadaným kováčom, ktorý dokážu z kusu železa vytvárať umenie sa ale umelecké kováčstvo stále udržiava a považuje za jedno z najkrajších a najvariabilnejších umení. Výrobku umeleckých kováčov nájdete na našom eshope ART DIELA v bohatom zastúpení. Diela sú v ponuke aj v kamenných predajných galériách ART DIELA / OC Cassovia Košice a OC MAX Prešov/. Vytavené železo sa už v období 9. storočia stávalo vysoko ceneným materiálom na výrobu množstva železných predmetov. Medzi prvé výrobky patrili samozrejme remeselnícke nástroje, no taktiež aj výrobky potrebné pre domácnosť. Dodnes je najdôležitejším nástrojom práve na výrobu týchto predmetov kováčske kladivo, kovadlina a kliešte. Samozrejme neodmysliteľnou súčasťou sa stáva aj kováčska vyhňa a šikovné ruky kováča. Okrem umeleckého kováčstva, ktoré nám ponúka okrasné ale aj funkčné výrobky sa za odvetvie kováčstva považuje aj mečiarstvo, podkovníctvo, zámočníctvo atď. V 17. storočí vznikajú aj na území Slovenska veľké kováčske manufaktúry, ktorých hlavným zameraním je vyrábať náradie a výrobky každodennej potreby. Medzi najznámejšie produkty umeleckého kováčstva zaradzujeme svietniky, obločné mreže, ozdobné kovania dverí, vešiaky, stojany na fľaše, zrkadlá, stojany na odkladanie dáždnikov, záhradné police pre kvety a množstvo iných výrobkov, ktoré v sebe skrývajú dlhú históriu výroby a spracovania.

  Autor textu: Natália Kuková pre ART DIELA

 • Maľovaný Hodváb, Batika

  Originálne, ručne maľované a batikované hodvábne šatky a šály nájdete
  aj v našom e-shope ART DIELA, ktoré Vás upútajú najmä svojou farebnosťou a hravosťou.
  ieto dielka nájdete aj v našich predajných galériách ART DIELA/OC CASSOVIA
  v Košiciach a v Prešove OC MAX. Hodváb bol objavený v Číne, približne pred dvoma
  tisíckami rokov. Jeho výroba bola zahalená rúškom tajomstva. Krajine sa podarilo túto záhadu
  uchovať v tajnosti celé dve tisícročia. Možno aj kvôli tomu vzniklo o ňom a jeho výrobe toľko
  príbehov, mýtov a legiend. Jeden príbeh v súvislosti s hodvábom sa spája aj s manželkou
  žltého cisára Huanga Di, Lei-tze, tá zvykla sedieť vo svojej záhrade pod stromom moruše.
  Raz jej do šálky z čajom spadla kuklička priadky morušovej. Lei-tze sa ju snažila z čaju
  dostať von. Avšak kukla do jej rúk pomaly vypúšťala jemnučké vlákenko. Tejto udalosti bol
  svedkom aj samotný cisár. Tento zážitok ho priviedol k myšlienke, že musí zistiť ako priadku
  morušovú zdomácniť a využiť ju k tomu, aby toto hodvábne vlákno produkovala. U nás sa jej
  pestovanie rozbehlo až v 17. storočí. Typy hodvábu môžeme rozdeliť podľa toho, koľko váži
  samotná hodvábna tkanina. Hodváb meriame v tzv. mommoch, v ktorom je zahrnuté
  označenie počtu hodvábnych nití na mm. Poznáme:Veľmi ľahký hodváb- šifón, mušelín,
  Ľahký hodváb- pongé, paj, Stredne ťažký hodváb - habotai, Ťažký hodváb – taft, dupio,
  satén. Batikovanie je remeselná technika, ktorá má svoj pôvod v Ázii. Podstatou tejto metódy
  je prekrývanie tých miest, pri ktorých chceme, aby si zachovali svoju pôvodnú farbu. Po
  použití tejto látky sa zafarbí iba miesto, ktoré ňou ošetrené nebolo a tým sa vytvoria
  zaujímavé obrysy, v rôznych farebných odtieňoch. Batikovanie je veľmi obľúbenou
  technikou, ktorá sa využíva nielen pri výtvarnom umení ale aj ľudovej umeleckej činnosti.
  V batike je množstvo techník,v našej ponuke máme viazanú,skladanú a techniku šibori.

  Autor textu: Natália Kuková pre ART DIELA

 • Maľovaný Textil a...

  Maľovaný textil,dáždniky- v našej ponuke sú textílie ako aj dáždniky- všetko originály, ručne maľované, tým dokázali rôzni umelci povýšiť na umenie a ručne z neho vyrobiť niečo originálne a kreatívne, aj praktické veci, používané bežne a v domácnostiach. A preto ak aj vy hľadáte niečo podobné, chcete potešiť svojich blízkych neobyčajným darčekom skúste si nájsť v našom e-shope ARTDIELA alebo neváhajte a navštívte naše predajné galérie v OC CASSOVIA - Košice alebo v ZOC MAX - Prešov. Ľudstvo sa výrobou oblečenia zaoberalo už od pradávna. Je to snáď asi aj v ľudskej prirodzenosti, že sa snažíme navzájom od seba odlišovať. Ľudia sa snažili svoje oblečenie stále od pradávna vylepšovať a skúšali stále nové materiály- od kožušín až po textílie. Táto tkanina bola vždy ovplyvňovaná kultúrou, či spoločnosťou, zároveň na ňu mali vplyv aj geografické, klimatické, sociálne podmienky a samozrejme aj finančné zázemie ľudí. Na výrobu textilu sa využívali materiály ako ľan, konope, vlna a kožušina. V 18. storočí sa začali využívať aj nové výrobné prvky, boli to hlavne bavlna a hodváb. Keď sa s módou
  a samotným textilom naučilo ľudstvo pracovať, začalo sa uvažovať nad tým, ako svoj šatník čo najviac ozvláštniť a k móde a textilu sa pripojili rôzne doplnky. A neskôr sa jedným z nich stal aj dáždnik. Dáždnik - ako módny doplnok sa využíval už v starovekej Číne. No nemal takú podobu ako dnes. Bol vo formáte vejára, či slnečníka. Do súčasnej podoby dáždnik priviedol v 18. storočí Francúz Jean Martus. Dáždnik je dnes neoddeliteľnou súčasťou vybavenia človeka do nečasu. Ponúkame Vám krásne , originálne ručne maľované dáždniky s rôznymi motívmi, máme viacerých autorov, aby ponuka bola pestrá a s rôznymi námetmi. Ani jeden dáždnik sa nedá rovnako namaľovať, takže máte istotu, že vlastníte iba jeden originálny kus.
  Autor textu: Martina Šandorová pre ART DIELA

 • Krojované Bábiky

  „Pre nás sú naše kroje krásne a milujeme ich ako sokol vrchol hory a ako
  jeleň lesnú tíš..." napísal Ľudovít Štúr vo svojom diele Starý a nový vek Slovákov. Jednou z
  najvýraznejších súčastí ľudovej kultúry u nás je kroj. V našom eshope ARTDIELA si môžete
  pozrieť krásne krojované bábiky z oblasti východného Slovenska, alebo v našej predajnej
  galérii e v OC CASSOVIA  Košice alebo v ZOC MAX Prešov. Kroj sa zrodil pred viac ako
  dvesto rokmi, všedný pracovný odev bol obohatený o nové súčasti a predovšetkým o pestré
  výšivky. Postupne tak vznikali sviatočné či príležitostné kroje, ktoré vyjadrovali nielen
  príslušnosť človeka k určitému kraju či obci, ale aj jeho spoločenské postavenie. Väčšina
  vtedajšieho ľudového odevu bola najmä vďaka ručnej práci taká kvalitná, že slúžila jeho
  nositeľovi po celý život a často sa dedila z generácie na generáciu. Na zhotovenie ľudového
  odevu používali výlučne doma spracované druhy textílií - ľanové a konopné plátno, domáce
  súkno, vlnené tkaniny a kožušiny. Kroje nosili muži aj ženy, pôvodné mužské oblečenie sa
  skladalo z jednotnej košele a plátených gatí. Obe časti sa šili z pravouhlých kusov materiálu a
  ich tvar závisel od šírky tkaniny a spôsobu jej použitia, preto napríklad známa detvianska
  košeľa zakrýva len hornú časť trupu. Aj pôvodné ženské oblečenie malo iba dve časti -
  spodník a košeľu, ktorú poznáme aj pod názvami rukávce či oplecko. Dopĺňala ich zástera,
  prípadne sukňa, u vydatých žien čepiec, vyšité alebo vytkané zástery, šurce, živôtiky, prucle,
  tkanice, mašle a iné odevné časti. Prehliadku tradičného ľudového odevu môžeme vidieť
  hlavne na folklórnych slávnostiach, spomedzi ktorých najznámejšie sa každoročne konajú vo
  Východnej a v Detve. Slovenský kroj ako súčasť folklórneho umenia je predmetom obdivu
  zahraničných návštevníkov, nenahraditeľným dokladom zručnosti celých generácií i
  výdatným prameňom inšpirácie módnych tvorcov. A v neposlednom rade pohľadom do duše
  nášho národa.

  Autor textu: Natália Kuková pre ART DIELA

 • Veľká Noc a Vianoce

  Veľká noc a Vianoce – sú to najvýznamnejšie a najkrajšie sviatky roka. Príďte sa inšpirovať a nakúpiť v našom e-shope ARTDIELA ako v našich predajných galériách ARTDiela /v OC CASSOVIA  Košice, alebo OC MAX  Prešov /. Veľkú noc považujeme za jeden z najvýznamnejších sviatkov vôbec. Kresťania si po štyridsaťdňovom pôste, pripomínajú ukrižovanie a následné zmŕtvychvstanie Ježiša Krista. Veľká noc je stále v inom termíne, pre cirkevné ustanovenie, podľa ktorého sa Veľkonočná nedeľa slávi vždy prvú nedeľu po prvom jarnom splne. Na Zelený štvrtok sa ľudia majú ráno poumývať v rose a tým si zabezpečiť zdravie. Na Veľký piatok si kresťania pripomínajú ukrižovanie Ježiša Krista. Biela sobota-pomenovaná podľa tradície veľkého upratovania tzv. bielenia. Veľkonočná nedeľa sa považuje za vyvrcholenie sviatkov, tu si pripomíname vzkriesenie Ježiša Krista. Vo Veľkonočný pondelok, je mužské pokolenie je zamestnávané oblievaním a šibaním žien. Oblievanie je symbolom zdravia, plodnosti a akejsi očisty za čo dostávali kúpači veľkonočné vajíčka a rôzne iné
  symboly spojené s Veľkou nocou. Vianoce sa vo všeobecnosti považujú za najkrajšie sviatky v roku. Tu si ľudia pripomínajú narodenie spasiteľa Ježiša Krista, narodeného v maštali v Betleheme. Najvýznamnejším dňom v tomto sviatočnom období sa považuje 24. december. Domácnosti sú plné všakovakých vôní z pripravovaných jedál, stromček je krásne vyzdobený a deti netrpezlivo čakajú na Ježiška, ktorý im má doniesť vytúžené darčeky. U nás sa 24.decembra drží pôst, a ten sa podľa tradície končí, keď sa na oblohe objaví prvá hviezda. Rodičia, aby deti mali chuť a motiváciu vydržať nejesť až do večera, sľubovali, že ak vydržia až do štedrej večere nič nezjesť, uvidia zlaté prasiatko, potom sa im rozdávajú darčeky spod stromčeka. Tradičná je účasť na polnočnej omši, kde sa spieva krásna pieseň – Tichá noc, svätá noc. Je zaujímavé, ale v anglicky hovoriacich krajinách sa za najväčší deň Vianoc považuje až 25. december.

  Autor textu: Natália Kuková pre ART DIELA

 • Ónyx a iné

  Na našom eshope ARTdiela, môžete okrem zaradených produktov, nájsť aj produkty, ktoré zaradzujeme do kategórie iné. Ide o produkty, kde je toto zaradenie nejednoznačné. Väčšina týchto produktov je vhodná ako darček a neraz poteší či už nežnú ženskú dušu, ale i opačné pohlavie. Darčeky, ktoré patria pod kategóriu iné, ponúkame na našom eshope ART DIELA a nájdete ich v ponuke aj v kamenných predajných galériách ART DIELA / OC Cassovia Košice a OC MAX Prešov/. Veľké množstvo produktov v tejto kategórii tvorí základný prvok, minerálny kameň Ónyx. V našej ponuke je Pakistanský ónyx - zasielame presne ten výrobok, ktorý je na obrázku, v ponuke máme vo veľkej miere I. triedu, tá je o dosť drahšia oproti nižším triedam. Sú to ručne spracované výrobky, každý kúsok je originál. Je všeobecne známe, že ide o kameň, ktorého úlohou je dodávať silu z čoho vyplýva, že jeho najväčšie uplatnenie
  nastáva v ťažkých citových situáciách. Ónyx sa považuje za kameň, ktorý dokáže uchovávať spomienky a táto jeho schopnosť sa následne využíva psychometrii. Pomocou tzv. kryštálovej liečby vie z tela vytesniť starý smútok a zle spomienky. Majiteľom tohto kameňa pomáha v zvládaní ťažkých situácii a s nimi spojenými ťažkými rozhodnutiami, robí človeka rozvážnejšieho. Ónyx však nelieči len vnútornú stránku človeka, teda dušu, ale dokáže pomôcť aj pri telesných ťažkostiach spojených so zubami, problémami s kosťami či kostnou dreňou, rovnako má vplyv na zrážanlivosť krvi. Veríme, že aj v tejto kategórii si nájdete vhodný darček pre Vašich blízkych, ktorý poteší nie len oči ale aj dušu.

  Autor textu: Natália Kuková pre ART DIELA

 • Predané umenie

  Predané umenie- v tejto kategórii nájdete obrazy a diela, ktoré sme mali v ponuke a vďaka záujmu o ne, sú tieto diela už predané. Jedná sa o diela, ktoré boli v ponuke v našom e-shope ARTdiela ( v eshope máme stále omnoho širšiu ponuku diel ako v predajných galériách, nakoľko tam nemôžeme všetky ponúkané diela autorov), alebo priamo v kamenných predajných galériách ART DIELA -OC Cassovia Košice a OC MAX Prešov. Ak sa Vám niektoré dielo však páči natoľko, že by ste o podobné mali záujem, nemusíte zúfať, že je už predané. Ponúkame možnosť, aby sme my oslovili autora a pokúsili sa s ním dohodnúť , na znovu namaľovaní alebo vytvorení diela, prispôsobené vašim preferenciám -farba, veľkosť, materiál... ( dielo nikdy nemôže byť na 100% také isté - nakoľko každé jedno je originál ). V prípade, že autor súhlasí, dohodnú sa podmienky Vašej objednávky podľa požiadaviek autora ( ceny sú v tomto prípade trocha vyššie) . Veríme, že aj naše predané umenie Vás namotivuje k poprezeraniu si nášho e-shopu a našej ponuky, veď ktovie, či Vám do oka nepadne aj z tohto súdku nejaký umelecký kúsok.
  Autor textu: Natália Kuková pre ART DIELA

 • Paličkované obrazy

  Paličkovanie - z historického hľadiska a vývoja paličkovanej čipky – alebo paličkovania, na Slovensku vieme, že na územie dnešného štátu sa táto ručná práca dostala v 16. storočí. Najviac ovplyvňovaná bola etnikami pochádzajúcich z oblasti Českej republiky, Belgicka, Talianska, Španielska, z ktorými má dodnes spoločné znaky. Paličkované čipy z týchto okolitých štátov sa s tou slovenskou zhodujú hlavne v technike a farbe. Paličkovanie je možné rozdeliť podľa spôsobu spracovania, rovnako aj podľa určenia alebo regiónu, v ktorom vznikla. Na Slovensku sa nachádzalo až osemnásť oblastí, z ktorých každá mala svoju vlastnú čipku, s charakteristickými črtami a prvkami. Rozdelenie paličkovanej čipky podľa regiónov:
  Novomestská čipka, Piešťanská čipka, Hlbocká čipka, Slovenskogrobská čipka, Seredská čipka, Šoporňanská čipka, Jelšovská čipka, Topoľčianska čipka, Krajnianska čipka, Starohorská čipka, Špaňodolinská čipka, Novohradská čipka, Hotianska čipka, Liptovská čipka, Spišská čipka, Gemerská čipka, Šarišská čipka, Soľnobanská čipka
  Paličkovaná čipka sa môže ďalej rozdeľovať aj podľa toho, akú má funkciu - teda na odevnú alebointeriérovú čipku - obrazy. Toto paličkované umenie je súčasťou aj nášho e-shopu ARTDiela. Nájdete v ňom tvorbu paličkárky tvoriacej soľnobanské čipky, sú v ponuke ako obrazy. Našou špecialitou sú nádherné originálne obrazy z drôtenej čipky, autorka je jednou z mála , v rámci strednej európy, sú osadené v starých drevených rámoch, alebo na starých doskách., vo forme obrazovNa paličkované čipky sa môžete prísť aj osobne pozrieť v našich predajných galériách ART DIELA – OC CASSOVIA v Košiciach, alebo v Prešove v OC MAX.

 • 480,00 €
  480,00 €

  Autor: akad. mal. Dušan Sekela Názov: Rezonancia II. Technika: akryl, obraz s rámom Rozmer: 54x47

  Autor: akad. mal. Dušan Sekela Názov: Rezonancia II. Technika: akryl, obraz s rámom Rozmer: 54x47

 • 125,00 €
  125,00 €

  Autor: Eva Kundríková Názov: Tráva Technika: Paličkovaná čipka Rozmer: 50x33

  Autor: Eva Kundríková Názov: Tráva Technika: Paličkovaná čipka Rozmer: 50x33

 • Predané
  198,00 €
  198,00 €

  Autor: Silvia Sochuláková Názov: Žena - strom Technika: Akryl Rozmer: 40x40 Ospravedlňujeme sa za jemné skreslenie (odlesky) fotky, obraz bol v čase fotenia zabalený v ochrannej fólii.

  Autor: Silvia Sochuláková Názov: Žena - strom Technika: Akryl Rozmer: 40x40 Ospravedlňujeme sa za jemné skreslenie (odlesky) fotky, obraz bol v čase fotenia...

  I
 • Predané
  285,00 €
  285,00 €

  Autor: Mgr.Art Kamil Jurašek Názov: Podobenstvo o stromoch Technika: olejomaľba, obraz s rámom Rozmer: 77x53

  Autor: Mgr.Art Kamil Jurašek Názov: Podobenstvo o stromoch Technika: olejomaľba, obraz s rámom Rozmer: 77x53

  Vložiť do košíka
  I
 • 36,00 €
  36,00 €

  Misa- sklo, od slovenskej autorky Zuzany Ridarčíkovej Rozmer: 18X18 cm

  Misa- sklo, od slovenskej autorky Zuzany Ridarčíkovej Rozmer: 18X18 cm

  Vložiť do košíka
  I
 • 252,00 €
  252,00 €

  Umelecké dielo z oblasti sochárstva tejto všestrannej mladej autorky.Váha: 5,5kgVýška: 24cmŠírka: 22cm

  Umelecké dielo z oblasti sochárstva tejto všestrannej mladej autorky.Váha: 5,5kgVýška: 24cmŠírka: 22cm

 • 18,00 €
  18,00 €

  Ručne maľovaný textil - originál od výtvarníčky Martiny Štecovej, ktorá dokázala túto textíliu povýšiť na umenie. Meno autora: Martina Štecová Rozmer: 80x35 Technika: maľovaný textil

  Ručne maľovaný textil - originál od výtvarníčky Martiny Štecovej, ktorá dokázala túto textíliu povýšiť na umenie. Meno autora: Martina Štecová Rozmer: 80x35...

 • 19,00 €
  19,00 €

  Ručne maľovaná hodvábna šatka – originál z dielne ArtDiel. Rozmer: 80x35 Technika: maľovaný hodváb

  Ručne maľovaná hodvábna šatka – originál z dielne ArtDiel. Rozmer: 80x35 Technika: maľovaný hodváb

 • 210,00 €
  210,00 €

   Ján Babenský - Kľačiaci anjel, drevo, 36x7cm, hrúbka 15cm

   Ján Babenský - Kľačiaci anjel, drevo, 36x7cm, hrúbka 15cm

 • 45,00 €
  45,00 €

  Nádherné originálne krojované bábiky z minulého storočia odeté v krojoch z okolia Zemplína. Výška: 19 cm

  Nádherné originálne krojované bábiky z minulého storočia odeté v krojoch z okolia Zemplína. Výška: 19 cm

 • 238,00 €
  238,00 €

  Kovaný štvorramenný svietnik vyrobený z patinovanej ocele, čiernej farby. Výška: 121,5 cm Ø: 54 cm Váha: 13 kg

  Kovaný štvorramenný svietnik vyrobený z patinovanej ocele, čiernej farby. Výška: 121,5 cm Ø: 54 cm Váha: 13 kg

 • 390,00 €
  390,00 €

  Autor: Daniela Petríková Názov: Abstrakt Technika: Olejomaľba Rozmer: 75x94

  Autor: Daniela Petríková Názov: Abstrakt Technika: Olejomaľba Rozmer: 75x94

 • Predané
  198,00 €
  198,00 €

  Autor: Silvia Sochuláková Názov: Anjel strážny Technika: akryl Rozmer: 40x40 Ospravedlňujeme sa za jemné skreslenie (odlesky) fotky, obraz bol v čase fotenia zabalený v ochrannej fólii.

  Autor: Silvia Sochuláková Názov: Anjel strážny Technika: akryl Rozmer: 40x40 Ospravedlňujeme sa za jemné skreslenie (odlesky) fotky, obraz bol v čase...

  I
 • Predané
  160,00 €
  160,00 €

  Autor: Anna Hirková Názov: Maky Technika: olejomaľba, bez rámu Rozmer: 120x60

  Autor: Anna Hirková Názov: Maky Technika: olejomaľba, bez rámu Rozmer: 120x60

  I
 • Predané
  320,00 €
  320,00 €

  Autor: PaeDr. Jana Frajkorová Názov: Búrlivé leto I Technika: Paličkovaná čipka z drôtu Rozmer: 27x77

  Autor: PaeDr. Jana Frajkorová Názov: Búrlivé leto I Technika: Paličkovaná čipka z drôtu Rozmer: 27x77

  I
 • 39,00 €
  39,00 €

  Misa- sklo, od slovenskej autorky Zuzany Ridarčíkovej Rozmer: 20X20 cm

  Misa- sklo, od slovenskej autorky Zuzany Ridarčíkovej Rozmer: 20X20 cm

 • 270,00 €
  270,00 €

  Umelecké dielo z oblasti sochárstva tejto všestrannej mladej autorky.Váha: 9kgVýška: 26cmŠírka: 30cm

  Umelecké dielo z oblasti sochárstva tejto všestrannej mladej autorky.Váha: 9kgVýška: 26cmŠírka: 30cm

 • 20,00 €
  20,00 €

  Ručne maľovaný textil - originál od výtvarníčky Martiny Štecovej, ktorá dokázala túto textíliu povýšiť na umenie. Meno autora: Martina Štecová Rozmer: 80x42 Technika: maľovaný textil

  Ručne maľovaný textil - originál od výtvarníčky Martiny Štecovej, ktorá dokázala túto textíliu povýšiť na umenie. Meno autora: Martina Štecová Rozmer: 80x42...

 • Predané
  35,00 €
  35,00 €

  Ručne maľovaná hodvábna šatka – originál od autorky Beáty Halandovej. Rozmer: 40x150 Technika: maľovaný hodváb

  Ručne maľovaná hodvábna šatka – originál od autorky Beáty Halandovej. Rozmer: 40x150 Technika: maľovaný hodváb

  Vložiť do košíka
  I
 • 75,00 €
  75,00 €

  Ján Babenský - Harmonikár, drevo, 20x7

  Ján Babenský - Harmonikár, drevo, 20x7